Darbo valandos: 8:00 – 22:00

Registracija internetu

Kodėl šuo šeriasi?

Šunys yra puikūs keturkojai šeimos nariai ir draugai, tačiau jų šeimininkams dažnai kyla įvairių rūpesčių, susijusių su jų sveikata ir priežiūra. Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų yra šunų šėrimasis ar plaukų metimas.

Tai gali būti ypač nemalonu, kai namai, drabužiai, patalynė ar baldai nuolat pilni šuns plaukų. Šio straipsnio tikslas yra paaiškinti, kodėl šuo šeriasi, ir pristatyti galimus sprendimus. Taip pat aptarsime, kada reikėtų kreiptis į specialistus, veterinarijos gydytoją – dermatologę Mildą Vasaitytę iš veterinarijos klinikos “Begemotas”.

Ar šuns šerimasis indikuoja augintinio problems?

Šuns šerimasis gali būti natūralus procesas, tačiau per didelis arba nenormalus kailio slinkimas gali rodyti sveikatos problemas. Daugeliu atvejų, šuo labai šeriasi dėl sezoninių pokyčių yra, kaip antai pavasarį ar rudens pradžioje, kai kailis padeda šuns kūnui prisitaikyti prie naujų oro sąlygų.

Taip pat šuo šeriasi dėl organizmo reakcijos į stresą, dietos ar hormoninius pokyčius, aplinkos pokyčius ar šunų alergijas, kailio bei odos parazitų, nenaudojant tinkamos apsaugos nuo jų.

šuo labai šeriasi

Koks yra normalus šuns šėrimasis?

Visų pirma, svarbu suprasti, kad šėrimasis yra natūralus procesas. Šunys, kaip ir žmonės, nuolat atnaujina savo kailį. Plaukai iškrenta, kad užleistų vietą naujiems. Šėrimosi intensyvumas gali skirtis priklausomai nuo veislės, metų laiko, gyvenimo būdo ir individualios šuns būklės.

Pavyzdžiui, kai kurios veislės, tokios kaip Labradoro retriveriai ar Sibiro haskiai, šeriasi daugiau nei kitos. Pavasarį ir rudenį šunys dažniausiai šeriasi intensyviau, nes jie prisitaiko prie besikeičiančio, šylančio sezonų.

Šuo šeriasi dėl streso ir sveikatos problemų

Tačiau kartais šėrimasis gali būti per intensyvus arba lydimas kitų simptomų, rodančių sveikatos problemas. Stresas yra viena iš dažnų priežasčių, dėl kurios šuo gali pradėti šertis daugiau nei įprastai.

Gyvenimo pokyčiai

Gyvenimo pokyčiai, tokie kaip persikraustymas, naujo šeimos nario atsiradimas arba netgi šeimininko ilgalaikis nebuvimas, gali sukelti stresą.

Taip pat gali būti įvairių sveikatos problemų, kurios prisideda prie intensyvaus šuns šėrimosi. Šuo šertis gali dėl kelių sveikatos problemą – tokių kaip alergijos ar odos infekcijos, kitos vidaus organų ligos.

Alergijos

Alerginė reakcijos sukeltas šuns šerimasis gali būti išprovokuotas maisto, aplinkos alergenų ar netgi kailio priežiūros produktų, tokių kaip šampūnas ar namuose naudojamų skalbimo priemonių. Šunų odos grybelis ar bakterinė infekcija, gali sukelti odos dirginimą ir kailio slinkimą.

Kitos ligos

Šuo labai šertis gali ir dėl skydliaukės ar kitų endokrininių ligų. Dėl sveikatos problemų šuns kailis tarsi plinka. Jei pastebite, kad šuo šeriasi daugiau nei įprasta, ir tai lydi tokie simptomai kaip odos paraudimas, niežulys ar plikimas, tai gali būti rimtesnės problemos požymiai.

juodas šuo šeriasi

Ką daryti jei šuo labai šeriasi?

Norint sumažinti šuns šerimąsį, svarbu palaikyti tinkamą kailio priežiūrą. Jei šuo labai šeriasi reikėtų reguliariai šukuoti kailį ir naudoti šampūną, pritaikytą šuns odos būklei.

  • Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą mitybą, kuri būtų subalansuota ir atitiktų šuns poreikius. Tai yra labai svarbu bendrai šuns sveikatai ir kailio būklei. Subalansuotas ir kokybiškas maistas, turintis reikiamų vitaminų ir mineralų, gali padėti išlaikyti sveiką kailį ir sumažinti šėrimąsi.
  • Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys, esančios žuvų taukuose, linų sėmenų aliejuje ar specialiuose papildai, gali būti labai naudingos kailio sveikatai.
  • Be to, reguliari kailio priežiūra – šukavimas, maudymas su tinkamomis šampūnais – taip pat gali padėti sumažinti šėrimosi intensyvumą.Šukavimas padeda pašalinti negyvus plaukus ir skatina naujų plaukų augimą.

Kada kreiptis į specialistą?

Jei šėrimasis tampa problema, kurios negalite išspręsti namų sąlygomis, arba jei pastebite kitus nerimą keliančius simptomus, svarbu nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją – dermatologą tiksliai diagnozei ir tinkamiausiam gydymo plano sudarymui.

  • Vilniuje veikiančioje veterinarijos klinikoje “Begemotas” dirba veterinarijos gydytoja – dermatologė Milda Vasaitytė, kuri specializuojasi šunų odos ligų ir kailio problemų gydyme. Ji gali atlikti reikiamus tyrimus, nustatyti tikrąją problemos priežastį ir paskirti tinkamą gydymą.
  • Veterinarijos gydytoja – dermatologė Milda Vasaitytė yra patyrusi specialistė, gebanti diagnozuoti ir gydyti įvairias odos problemas, kurios gali sukelti šuns šėrimąsi. Jos profesionalumas ir rūpestis kiekvienu pacientu padeda šeimininkams suprasti ir spręsti savo augintinių problemas.
  • Veterinarijos gydytojas – dermatologas Begemoto veterinarijos klinikoje atlieka išsamų tyrimą, įskaitant odos ir kraujo tyrimus, imunoglobulino E greitąjį testą, siekdamas nustatyti galimas sveikatos problemas, kurios sukėlė šuns šerimasį.

Jei pastebite bet kokius neįprastus odos pokyčius ar šuns nesezoninį šerimąsį – labai svarbu laiku pradėti tinkamą gydymą, kuris užkerta kelią daugeliui šunų odos ligų komplikacijų ir užtikrina, kad jūsų augintinis išliks sveikas ir laimingas ilgą laiką.

Sveika šuns oda bei kailis yra ne tik estetinis išorės faktorius, bet ir labai svarbūs sveikatos būklės rodikliai. Rūpinimasis savo augintiniu ir laiku pastebėtos problemos gali padėti išlaikyti jūsų šuns sveikatą ir gerovę.