fbpx

Vilnius: 8:00 – 22:00

Širvintos: I – V 9:00 – 20:00 VI – VII 9:00 – 16:00

Registracija internetu

Šunų kirminai: virškinamojo trakto parazitai

Šunų virškinamojo trakto parazitai, tokie kaip šunų kirminai ar kirmelės, yra dažna problema, su kuria susiduria šunų savininkai. Šie dažniausiai žarnyne sutinkami endoparazitai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų tiek jaunam, tiek suaugusiam šuniui. 

Svarbu žinoti, kaip atpažinti šunų kirminų infekciją, užkirsti kelią užsikrėtimui ir užtikrinti, kad jūsų augintinis būtų sveikas.

Šunų kirminai: tipai

Šunų kirminai gali būti kelių rūšių:

  • Apvaliosios šunų kirmelės
  • Plokščiosios šunų kirmelės (dar kitaip vadinamieji kaspinuočiai)

Apvalieji šunų kirminai dažniausiai pasitaiko jauniems šuniukams, sukeliančios pilvo pūtimą, vėmimą ir viduriavimą. 

Kaspinuočiai yra ilgi ir segmentuoti, dažniausiai matomi išmatose arba aplink šuns išangę kaip balti į ryžius panašūs segmentai. Šunų kirmelės sukelia kraujavimą žarnyne, pažeidžia žarnyno sienelę.

užpuolė šunų kirminai, augintinis tikrinamas vet klinikoje

Simptomai ir diagnostika

Šunų kirminai ir jų infekcijos požymiai:

  1. Apetito praradimas, 
  2. Svorio mažėjimas, 
  3. Vėmimas, 
  4. Viduriavimas
  5. Energijos stoka,
  6. Kailio šėrimąsis. 

Jei pastebite tokius simptomus, būtina kreiptis į veterinarą, kuris atliks išmatų tyrimus ir paskirs tinkamą gydymą.

Šunų kirmelių naikinimas – dehelmintizacija

Reguliari antiparazitinė profilaktika yra pagrindinis būdas apsaugoti šunį nuo šunų kirmelių. Be to, svarbu laikytis higienos taisyklių, tokios kaip šuns ekskrementų šalinimas ir reguliarus guolio valymas.

Jei šuo rodo šunų kirminų infekcijos požymius, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Šunų nukirminimo (dehelmintizacijos) būdai

Antiparazitiniai vaistai gali būti įvairių formų: pastos, geriamosios suspensijos, lašiukai arba tabletės. Mažiems šuniukams dažniausiai rekomenduojama naudoti pastą arba suspensiją, o suaugusiems šunims – tabletes. 

Svarbu tiksliai dozuoti vaistą pagal šuns svorį ir niekada neviršyti nustatytos dozės.

Rūpindamiesi savo šuns sveikata ir laikydamiesi reguliarios dehelmintizacijos tvarkos, galite apsaugoti savo augintinį nuo šunų kirminų ir užtikrinti visos šeimos saugumą.

Visi veiksmingiausi preparatų nuo šunų kirminų yra receptiniai ir juos galima įsigyti tik veterinarijos klinikose. 

Svarbu žinoti, kad dehelmintizacijos priemonės veikia tik pačius parazitus ir nėra kenksmingos šuns organizmui. 

Vis dėlto, jei šunų kirminų kiekis virškinamajame trakte yra labai didelis, nuo vaistų nugaišę parazitai gali sukelti intoksikaciją, todėl rekomenduojama laikytis veterinaro nurodymų dėl tinkamos dozės ir procedūros dažnumo.

šuo veterinarijos klinikoje prieš nukirminimą

Kada ir kaip nukirminti šuniukus pirmą kartą?

Šuniukus nukirminti (dehelmintizuoti) galima padaryti jau nuo 1 mėnesio amžiaus. Begemoto veterinarijos klinikos veterinarai rekomenduoja, kad iki 6 mėnesių amžiaus šuniukų dehelmintizacija būtų atliekama kas mėnesį. 

Tai ypač svarbu, nes apvaliųjų kirmėlių lervos gali patekti į pieno liaukas ir per pieną užkrėsti šuniukus. 

Suaugusio šuns nukirminimas

Šunų dehelmintizacija reikalinga ne tik šuniukams, bet ir suaugusiems šunims. Nukirminimo dažnis priklauso nuo gyvenimo būdo ir užsikrėtimo rizikos, tačiau dauguma veterinarų rekomenduoja suaugusius šunis nukirminti kas 3-6 mėnesius

Tai padeda užtikrinti, kad šuo išliks sveikas ir apsaugotas nuo pavojingų parazitų. Be to, jei planuojamas kalytės kergimas, būtina atlikti dehelmintizaciją likus 2 savaitėms iki poravimosi.

Šuns nukirminimas prieš skiepus

Šuns nukirminimas prieš skiepus yra btinas, kad vakcinacija būtų veiksminga. Parazitai, tokie kaip apvaliosios kirmėlės ar kaspinuočiai, silpnina šuns imuninę sistemą, todėl skiepai gali nesuformuoti norimo imuninio atsako. 

Geriausias laikas atlikti dehelmintizaciją yra likus 10-14 dienų iki planuojamos šuns vakcinacijos.

Ar šunų kirmelės pavojingos žmogui?

Taip, kai kurie šunų kirmelės pavojingos žmonėms. Šunų kirmelių kiaušinėliais žmonės gali užsikrėsti per kontaktą su užteršta dirva arba šuns išmatomis. 

Ypač pažeidžiami yra vaikai, kurie gali žaisti lauke ir netyčia paliesti užterštą žemę. Norint išvengti užsikrėtimo, būtina dažnai plauti rankas, vengti kontakto su nešvariais paviršiais ir reguliariai dehelmintizuoti augintinius bei surinkti augintinio išmatas vaikščiojant lauke.

Rūpindamiesi savo šuns sveikata ir laikydamiesi prevencinių priemonių, galite išvengti šunų kirminų plitimo ir užtikrinti visos šeimos saugumą.

kirmelės organizme

Kur kreiptis dėl šunų kirminų?

Norite užtikrinti savo augintinio sveikatą? Kreipkitės į „Begemoto“ veterinarijos klinikos specialistus ir gaukite išsamias konsultacijas dėl šunų kirminus ir jų prevencijos būdus.

Turite klausimų apie savo augintinio priežiūrą? Mūsų veterinarijos gydytojai pasirengę padėti ir suteikti profesionalias rekomendacijas.

Registruokitės konsultacijai „Begemoto“ veterinarijos klinikoje jau šiandien ir pasirūpinkite, kad jūsų šuo išliktų sveikas bei laimingas!