Kastravimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamos gyvūno lytinės liaukos ir užkertamas kelias natūraliam apvaisinimui.
Šunų kastracija – tai patinų sėklidžių pašalinimas, paliekant kapšelį. Operacijos metu pašalinamos abi šuns sėklidės, taip panaikinamas organas, kuris gamina vyrišką hormoną – testosteroną.
Šunų sterilizacija – patelių (kalyčių) kastracija dar kitaip – sterilizavimas. Šuns sterilizacijos metu yra šalinamos kiaušidės (ovarioektomija) arba kiaušidės kartu su gimda (ovariohisterektomija).
Turinio rodyklė
Kodėl šunų kastravimas yra rekomenduojamas?
Šunų kastravimas yra optimaliausias variantas norint užkirsti prostatos ligas, vėžio ligų progresavimą ar net atsiradimą. Kastracija šunims, ypač patinams, padeda suvaldyti problematišką elgseną, kai tai susiję su hormonų disbalansu arba noru dominuoti.
Veterinarijos klinikoje Vilniuje “Begemotas” specialistai rekomenduoja kastruoti augintinius bei kitus gyvūnus, kurių nesiruošiama veisti, dalyvauti parodose.
Kada geriausias laikas kastruoti šunis?
Tai labiausiai diskutuojamas klausimas veterinarijoje. Begemoto veterinarijos gydytojai rekomenduoja šunis (patinus) kastruoti ne anksčiau nei metų (12 mėnesių) laiko.
Kodėl reikalingas šunų sterilizavimas?
Šuns (patelės) steriliazcija apsaugo augintinius nuo pieno liaukų piktybinių navikų, pūlingo gimdos uždegimo, neplanuoto nėštumo, netikro (pseudo) nėštumo bei dar daugelio nepageidajamų ligų bei elgesio problemų, kurias gali sukelti lytiniai hormonai.
Veterinarinės medicinos centre Begemotas yra viena iš nedaugelio veterinarijos klinikų Vilniuje, kurioje dirba specialistas atliekantis kalyčių kastracijas laparokospu.
Kada rekomenduojama atlikti šunų sterilizaciją?
Veterinarijos klinikoje Vilniuje “Begemotas” veterinarijos specialistai rekomenduoja kastracijos operaciją kalytėms atlikti ne anksčiau nei praėjus dviems mėnesiams nuo pirmos rujos.
Šunų kastravimas ir sterilizavimas – pasiruošimas
Svarbiausia likite ramūs. Augintinis jaučia šeimininkų pojūčius bei nuotaikas. Kitas labai svarbus pasiruošimo faktorius nešerti šuns iki planuojamos kastracijos bent jau 8h.
Begemoto veterinarinės medicinos centro specialistai visada rekomenduoja prieš atliekant ar planuojant šuns kastraciją ar sterilizaciją atlikti morfologinius ir biocheminius kraujo tyrimus, kad užtikrinti sėkmingą procedūros eigą.
Kaip vyksta šunų kastravimas?
Visos chirurginės operacijos veterinarijos klinikoje Begemotas atliekamos taikant bendrą nejautrą (anesteziją), kurios metu augintinis miega ir nejaučia skausmo. Prieš ir po procedūrų taip pat naudojami raminantys vaistai ir vaistai nuo skausmo.
Begemoto veterinarijos gydytojai rekomenduojam rinkti inhaliacinę bendrąją anesteziją kastracijos ir sterilizacijos metu. Inhaliacinės anestezijos metu gyvūnas įkvepia ir iškvepia anestetikus su kiekvienu įkvėpimu/iškvėpimu, todėl anestezijos stiprumą galima greitai ir tiksliai reguliuoti. Baigus operaciją ir sustabdžius anestezijos dujų tiekimą, iš anestezijos šuo pabunda per kelias minutes.
Mūsų veterinarijos gydytojai-chirurgai atlieka visas chirurgines intervencijas naudodamiesi naujausią ir kokybiškiausią veterinarinės medicinos įrangą, seka kiekvieną sekundę kastracijos metu užtikrindami sėkmingą operacijos eigą.
Šuns (patino) kastracijos metu per 2-4 cm dydžio pjūvį tarp varpos ir kapšelio pilnai pašalinamos abi sėklidės. Po operacijos žaizdą susiūvama.
Kaip vyksta šunų sterilizavimas?
Kalytės sterilizavimas yra atliekamas laparoskopu. Operacijų metu naudojama optinė sistema ir ploni manipuliatoriai. Didžiausias laparoskopinės steriliazcijos privalumas – itin mažas (iki 2,5 cm) operacinis pjūvis.
Operacijos metu į pilvo ertmės vidų suleidžiamos anglies dvideginio dujos, kurios pakelia pilvo ertmės sieną sudarydama pakankamai vietos apžiūrėti pilvo viduje esančius organus ir atlikti diagnostikos ar gydomąsias procedūras.
Kai pilvo ertmėje yra pakankamai dujų, pro 1-2,5 cm dydžio pjūvius įvedama specialioji chirurginė įranga. Visas vaizdas operacijos metu stebimas pro chirurginėje įrangoje sumontuotą mažą kamerą ir operacinėje esantį telemonitorių.
Šunų sterilizavimas yra atliekamas ir be laparoskopo, kai kiaušidės ir gimda pašalinama pro pjūvį pilvo srityje. Tokia operacija dažniausiai būna šiek tiek sudėtingesnė gyjimo procesų metu, ne atliekamas didesnis pjūvis, priklausomai nuo kalytės svorio, veislės ir turėtų vadų skaičiaus.
Priežiūra po šunų sterilizacijos/kastracijos
Atlikus šuns sterilizacija/kastraciją auginitinis namo galės keliauti tik tada kai bus pilnai atsibudęs po anestezijos.
Po šuns kastracijos ar sterilizacijos veterinarijos gydytojas šeimininkui suteiks visą reikiamą informaciją bei medikamentus apie priežiūrą po operacijos. Šeimininkams reikėtų pasirūpinti tik šuns ramybe ir poilsiu.
Patariama po šuns (patino) kastracijos 10 dienų dėvėti apsauginį gautą, kad šuo nesilaižytų operacinio pjūvio žaizdos.
Po kalytės sterilizacijos laparokospu veterinarijos gydytojai rekomenduoja devėti specialių apsauginį drabužėlį, kuris apsaugo operacinio pjūvio žaizdas nuo laižymo.
Šunų kastracijos ir kalių kastracijos kaina
Šunų kastravimo ir sterilizacijos kaina priklauso nuo gyvūno svorio bei pasirinkto procedūros
būdo. Taip pat papildomai pagal svorį skaičiuojami prieš, per ir po operacijos naudojami vaistai.
Begemoto veterinarinės medicinos centro specialistai prieš renkantis bet kokią procedūrą visad laukia rūpestingų šeimininkų konsultacijoje. Galite labai paprastai registruotis šunų kastracijai ar sterilizacijai mūsų sistemoje. O jeigu turite daugiau klausimų dėl šios paslaugos jūsų augintiniui, tai kviečiame susisiekti konsultacijai.
Veterinarijos gydytojų profesionalumas ir kompetentingumas sprendžiant Jums ramiai jaustis pasirenkant augintinio sveikatai naudingus sprendimus. Inovatyvūs sprendimai, naują įranga, patirtis, rūpestis ir tikslinga bei kokybiška veterinarinė medicina – visa tai rasite veterinarijos klinikoje Begemotas.
Laparoskopinės sterilizacijos kaina
Laparoskopinės sterilizacijos kaina veterinarijoje priklauso nuo kelių svarbių veiksnių. Pirmiausia, įtakos turi naudojama įranga ir technologijos.
Laparoskopinė chirurgija reikalauja specialios įrangos, nes procedūra atliekama naudojant mažus pjūvius ir kameras, leidžiančias tiksliai matyti operuojamą sritį. Tokia įranga ne tik brangesnė, bet ir reikalauja specialių veterinaro įgūdžių, todėl didesnė procedūros kaina susijusi su specialistų kvalifikacija.
Antras svarbus veiksnys – gyvūno svoris. Dideliems gyvūnams, pavyzdžiui, didelių veislių šunims, operacija gali trukti ilgiau ir reikalauti daugiau resursų, todėl kaina gali būti aukštesnė. Moderniose klinikose, kur naudojama naujausia technologija ir dirba patyrę specialistai, paslaugos gali kainuoti brangiau.
Galiausiai, į galutinę kainos sumą papildomai įtraukiamos pooperacinės priežiūros išlaidos, kurios gali skirtis priklausomai nuo gyvūno sveikatos bei būklės, svorio ir gydymo poreikių.